ՓԲԸ-ի կողմից: «ԱՌԱԻՆ ՖԱԿՏՈՐԻՆԳ ԸՆԿԵՐՈՒԹՅՈՒՆ» ՈՒՎԿ-ն ստեղծվել է Հայաստանի Հանրապետությունում և ունի Կենտրոնական բանկի լիցենզիա (վարկային ընկերության լիցենզիա թիվ 40), որն ծառայություններ է մատուցում բացառապես իրավաբանական անձանց, որոնք Հայաստանի Հանրապետության ռեզիդենտ չեն:
Մեր ընկերությունը մեր պոտենցիալ հաճախորդների համար ֆակտորինգի ծառայություններ է մատուցում. իրավաբանական անձինք, որոնք աշխատում են Եվրամիության և Եվրասիական տնտեսական միության երկրներում: Դրանց թվում են առևտրային ձեռնարկությունները, տրանսպորտային և արդյունաբերական ընկերությունները:
Դրա առանձնահատկությունն այն է, որ ձեր հաճախորդների կողմից պարտքը չվճարելու դեպքում ֆակտորինգային ընկերությունը իրավունք ունի սպառել ձեր մարումը ձեր ընկերության կողմից:
Այն դեպքերում, երբ պարտապանների վճարունակությունը և հուսալիությունը կասկածի տակ են, մատակարարները հաճախ նախընտրում են ֆակտորինգի այնպիսի տեսակ, ինչպիսին է ֆակտորինգն առանց դիմումի:
Այն գնորդների համար, ովքեր ցանկանում են ներգրավել նոր մատակարարներ, կամ ավելացնել մատակարարման գործող պայմանագրերի հետաձգված վճարումը: